Kominek do wosku i jego praktyczne zastosowanie

Kominek do wosku może być nie tylko praktycznym akcesorium, ale może być także bardzo ładny i służyć jako dekoracja. Na rynku dostępnych jest masa różnych wzorów i modeli, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak nie każdy wie dlaczego warto wybierać droższe, firmowe kominki do wosków. Jest to o tyle istotne, że ich jakość wykonanie jest znacznie lepsza.

Wybierając kominek do wosku znanej filmy mamy pewność, że materiały, z których został wykonany są dobrej jakości. Że w procesie produkcji użyto lepszych i odporniejszych lakierów. Lakierów, którymi pokryte są właśnie kominki, aby wosk nie wnikał w ich strukturę. Lepszy lakier lepiej zabezpiecza kominek a także ułatwia wymianę wosku. Nie pozostawia nalotu na miseczce, ani nie pozostawia zapachu wosku. Za najlepsze na rynku uchodzą kominki i woski Yankee Candle, więc warto je kupić.

Jak używać kominka zapachowego?

Używanie kominka jest bardzo proste. Wystarczy tylko mieć kominek zapachowy, wosk, podgrzewacze oraz zapałki lub zapalniczkę. Podgrzewaczami najczęściej są małe świeczki tea lighty, które, co ważne, powinny być bezzapachowe.

Na górze kominka znajduje się ceramiczna miseczka, lub metalowy pojemnik, w którym umieszczamy wosk zapachowy. Pod nim umieszczamy świeczkę, którą zapalamy. I już. Gotowe. Górna miseczka zaczyna się nagrzewać. Wosk zaczyna się powoli topić i uwalniać olejki eteryczne. I już. Właśnie korzystamy z uroków kominka zapachowego.

Warto pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu kominka. Podczas topienia wosku cały kominek może się nagrzewać. Dlatego warto podłożyć pod kominek podstawkę z materiału odpornego na wysoką temperaturę. Może to być podstawka zrobiona z drewna, sylikonu, szkła. Jej zadaniem jest ochrona powierzchni, na której znajduje się kominek, przed działaniem wysokich temperatur. Taki niezabezpieczony i nagrzany kominek może doprowadzić do zniszczenia np. paneli lub mebli.

Należy wiedzieć, że nie ma konieczności ciągłego podgrzewania wosku. Wosk zapachowy po ogrzaniu i roztopieniu się będzie bowiem uwalniał olejki eteryczne przez długi czas. I zapach wosku będzie się utrzymywał. Będzie się stawał delikatniejszy, ale ciągle odczuwalny.